Team Performance

Tanım:Yönetici Yönetme Zorluklarını Aşın!!!

Amaç:Bu programın amacı katılımcının insan yönetimi ve koçluğun bütün esaslarını benimsemesi, çalışanlarının bütün gelişim safhalarını yönetebilmesi ve liderlik edebilmesidir.

Katılımcı Profili:Her sektörden çalışan veya yöneticilerden oluşan ekipleri yöneten profesyonellerin katılması tavsiye edilir.

✔ Bu programda katılımcılar toplamda 5 hafta sürecek bir gelişim sürecine dahil olurlar. Klasik sınıf eğitimlerinden farklı olarak bu gelişim programı video ders, sınıf oturumları,  telesınıflar, ödevler, ölçme ve değerlendirme testleri gibi bir dizi gelişim aracını içinde barındırır.  Böylece sunulan içerik, katılımcının   gündeminde daha uzun süre yer tutar. İçerik, bu programda ve sonrasında sürekli erişilebilirdir. Bu özellikleri ile bu program edinilen bilgilerin pekişme düzeyini maksimuma getirir. Sürecin sonunda katılımcı, insan çeşitlilik ve farklılıklarını kavrayarak bunun ışığında ekibinin ihtiyaç ve beklentilerine zorlanmadan cevap vererek onlara liderlik edebilir.

✔ Her sektörden yöneticinin günlük hayatıyla doğrudan ilgili bulacağı program içeriği, insanın motivasyon ve potansiyelini anlamak, performans gelişimine dönük geri bildirim verebilmek inşa edilmiştir. (Detaylı içerik anlatımı için oturum zaman programını inceleyiniz.) 

✔ İçerik, Kişilik Profilleri ve Buzdağı konuları ile insan çeşitlilik ve farklılıklarını anlayıp nabza göre şerbet verebilme, Performans Formülü, Potansiyel Performans Matrisi konuları sayesinde çalışan potansiyelini nesnel ölçütlerle görebilme, Soru Sorma, Gözlem Yapma, KISS Geri Bildirim, TGROW Koçluk Metotları ve Gelişim Aksiyon Planı Oluşturma konuları ile de uçtan uca bütün bir gelişim sürecini yönetebilme becerisi geliştirmeye dönük kavram ve uygulamalar içermektedir. 

✔ Bu zamana kadar 30 binden fazla katılımcı ile bu içeriği buluşturan ve anlatma sanatının sırrına ermiş olan UFUKKOÇ Strateji ve Yetkinlik Gelişimi danışmanları, programın her safhasında katılımcının yanındadır.