Ufuk Koç

Ufuk Koç, 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Ufuk Koç, mezuniyetinin ardından, 1993 -1994 yılları arasında İngiltere London Guildhall University’ de düzenlenen “Chartered Institute of Marketing” tarafından onaylı Pazarlama Diploma Programına katılmıştır. 1994 -1995 tarihleri arasında yine İngiltere’ de London Westminster University’de Pazarlama konusunda master programını tamamlamış ve master tezini “İngiltere’de Perakende Piyasası, Süpermarketlerin Kendi Adlarına Üretmiş Oldukları Markalar ve Bunların Marka Üreticileri Üzerine Etkileri” konusunda yazmıştır. En son 2004 yılı Aralık ayında ECI (European Coaching Institute) tarafından onaylanan “Life Coaching-Yaşam Koçluğu” diplomasını almıştır.

Ufuk Koç, mezuniyet sonrası profesyonel hayatına 1990 – 1992 yılları arasında Koç Holding “Management Trainee Programı” kapsamında Düzey Tüketim Malları Pazarlama A.Ş. de ‘Ürün Müdürü’ olarak başlamıştır. Yüksek lisans eğitimi için gitmiş olduğu Londra’da 1994- 1995 yıllarında Deep Pan Pizza A.Ş. de önce ‘Şube Müdür Yardımcılığı’ , daha sonra da ‘Şube Müdürlüğü’ görevlerini eğitiminin yanısıra başarı ile yürütmüştür. Kasım 1995 tarihinde Türkiye’ ye dönerek, 1997 yılına kadar Dardanel Ticaret ve Pazarlama A.Ş de ‘Pazarlama Müdürü’ olarak çalışmıştır. 1997 yılı nisan ayında ise DHL Worldwide Express A.Ş. Türkiye ‘Pazarlama Müdürü’ olarak çalışmaya başlamıştır. Ufuk Koç, 1 Haziran 2000 tarihinde Global Portföy Yönetimi A.Ş. ye ‘Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Direktör’ olarak katılmış ve 2001 yılı Ağustos ayında profesyonel kariyer hayatına son verene kadar görevini başarı ile sürdürmüştür.
2000 yılı Mart ayında kendi “Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk” şirketini kuran Ufuk Koç, aynı zamanda DIA Integrated Creativity reklam ajansında Ajans Başkanlığı ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi’ nde Öğretim Üyeliği yapmıştır.  

Ufuk Koç, GYİAD (Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği), O.D.T.Ü. Mezunları Derneği, “Westminster University Alumni” ve ECI (European Coaching Institute)  üyesi ve bu kurumun Türkiye Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

Yurtiçi ve yurtdışında yönetim, pazarlama ve satış konularında birçok eğitime katılan Ufuk Koç, halen Türkiye’nin  kendi sektöründe önde gelen birçok firmasına eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetleri vermektedir.

Latest Articles

Güvenli Tavır Nedir?

Geçenlerde Amerika’da psikologlara harcanan paranın önemli bir kısmının “hayır diyememe” problemi ile başa çıkmak için harcanmış olduğunu okudum bir kaynakta. İlginç geldi ve biraz araştırmak istedim. Hocam olan Meral Çulha’ nında yardımları ile İngilizce literatürde kullanılan haliyle “assertiveness”, Türkçe literatüre girdiği haliyle ise “atılganlık” denen kavram ile ilgili bir derlemenin faydalı olacağını düşündüm.

Ufuk Koç | June 16, 2015, 9:41 a.m. continue